![]() |
Котельников Олег Олександрович (1986 р. н., Миколаївщина) Молодший лейтенант, старший помічник начальника штабу 501 батальйону морської піхоти
17 березня 2016 року, повертаючись разом із іншими морськими піхотинцями в розташування своєї військової частини, на Аляудський півострів, що у Миколаєві, Олег Котельников побачив, як літній чоловік (пізніше з’ясувалося – це був 73-річний Анатолій Григорович Коваленко) безпорадно борсається в холодній воді річки Інгул поблизу мосту, з останніх сил тримаючись за троси. Люди та інші рибалки, що знаходилися неподалік і бачили, як дідусь, рибалячи на гумовому човні, впав у річку, лише з цікавістю спостерігали. Не роздумуючи, Олег скинув із себе верхній одяг, узявся за троси, що тримали понтони пішохідного мосту, і почав спускатися по них до потерпілого. Діставшись човна, офіцер сів у нього та витягнув із води ледь притомного чоловіка. На щастя, медична допомога нікому не знадобилася — обидва обігрівалися вже вдома. Згодом Анатолій Григорович і його родичі дуже тепло і душевно дякували рятівникові, пригощаючи з любов’ю і вдячністю спеченими смаколиками. Про цей героїчний і людяний вчинок Україна дізналася завдяки свідкам випадку, зокрема – товаришам по службі Олега, які зафільмували порятунок дідуся і виклали відео в Інтернет.
***************************************** |
|
Нагірний Євген Іванович
(1999 р.н., Івано-Франківщина)
Випускник Делятинскої ЗОШ І-ІІІ ступенів Надвірнянського р-ну Івано-Франківської обл
7 грудня 2015 року в с. Делятин Наддвірнянського р-ну Івано-Франківської обл. пожежа ледь не знищила все сільське подвір’я і могла забрати людське життя, якби Євген Нагірний рішуче та відважно не кинувся її гасити. Того дня, малюючи біля вікна, Євген побачив невелике полум’я біля сусідської хати, спершу подумав, що то сусід розпалив багаття, але вже за кілька хвилин зрозумів – палає дровітня. Школяр не розгубився і кинувся гасити пожежу. До приїзду рятувальників Євген робив усе можливе, щоб вогонь не перекинувся на житловий будинок, адже знав, що в хаті — тяжкохворий нерухомий син господарів. По воду довелося бігати аж до сусідніх дворів — за 100 метрів. Сусіди бачили, як шиферне покриття від високої температури лопалося і розліталося на шматки у хлопця над головою, але той не зважав на небезпеку. А за кілька днів, оговтавшись від пожежі, сім’я Кузенків звернулася листом до Управління ДСНС України в Івано-Франківській області з проханням відзначити юного рятівника, адже переконані: якби не він — все вигоріло би вщент. Дії юнака під час пожежі були оцінені й професійними рятувальниками — за відвагу, рішучість та неабияку хоробрість хлопцеві вручили не лише відзнаку, а й сертифікат для вступу в профільний навчальний заклад.
***************************** |
Привернення особливої уваги громадян до професії рятувальника, піднесення на вершину людської поваги його особистості, як одного з найбільш гідних представників нашого суспільства, сприяння формуванню довіри громадян держави до Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, виховання молоді на прикладі героїчних вчинків наших співвітчизників.
Всеукраїнська акція “Герой – рятувальник року” передбачає виявлення непересічних особистостей, які проявили мужність та героїзм під час рятування людей, майна, ліквідації пожеж, аварій, надзвичайних ситуацій, стихійного лиха; донесення до широкого загалу фактів та обставин їх героїчних вчинків, визначення найкращих серед кращих, і як кульмінація – проведення урочистої церемонії нагородження переможців.
Державна служба України з надзвичайних ситуацій
Здійснюється Державною службою України з надзвичайних ситуацій
Учасником Всеукраїнської акції “Герой-рятувальник року” може стати кожний громадянин, який під час рятування людей, майна, ліквідації пожежі, аварії, надзвичайної ситуації, стихійного лиха проявив мужність і героїзм.