ГоловнаОстанні новини4 Березня, 2021р.
 Версія для друку

Бійці ДСНС здійснюють тактико-спеціальні навчання, удосконалюючи свої професійні навички та підвищуючи готовність до ліквідації надзвичайних подій

Опубліковано: 04.03.2021, 10:55

Тактико-спеціальні навчання, тренування та практичні заняття з населенням займають важливе місце у діяльності Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Окрім того, що такі заходи допомагають вогнеборцям удосконалювати власну професійну майстерність, також дозволяють відпрацювати спільні дії разом з іншими екстреними службами та працівниками об'єктів в умовах екстреної ситуації.

Так, 3 березня на базі Аварійно-рятувального загону спеціального призначення в місті Одеса пройшов завершальний етап навчання зі спеціальним обладнанням марки WEBER. Під час навчань особовий склад вдосконалював свої навички у роботі з гідравлічним та пневматичним інструментом.

Водночас, у місті Київ рятувальники разом із представниками служби льотного складу провели спільні відпрацювання дій під час ліквідації надзвичайної ситуації на повітряних суднах. Теоретичні та практичні навчання були поділені на кілька етапів. Під час першого - було проведено огляд літака. Рятувальникам розповіли та показали особливості конструкції літака АН 225 "Мрія", аварійні люки та виходи, місця розташування первинних засобів пожежогасіння. На другому етапі особовим складом було відпрацьовано вправи з екстреної евакуації бортінженерів за допомогою надувного трапу через аварійні люки літака та евакуацію льотного екіпажу через запасні евакуаційні виходи безпосередньо з кабіни літака. Також, за допомогою пожежної висувної драбини було відпрацьовано один із способів відкривання літака ззовні у разі виникнення надзвичайної ситуації.

А на Донеччині 3 березня надзвичайники відпрацювали порядок дій під час ліквідації умовної надзвичайної ситуації за сигналом «Збір-Аварія». За встановленим порядком, після проведеного оповіщення, рятувальники оперативно відреагували на отриманий сигнал, вчасно прибули до місця збору та вирушили в район виникнення умовної надзвичайної ситуації. За легендою, до ДСНС надійшла інформація про витік небезпечної хімічної речовини (хлору) на території хімічно-небезпечного об'єкту через пошкодження 1-го транспортного контейнеру з 46 тонами рідкого хлору. Прибувши на місце події, надзвичайники розгорнули спеціальний автомобіль, оцінили обстановку, здійснили збір, аналіз та узагальнення інформації, прогнозування масштабів розвитку та наслідків умовної надзвичайної ситуації. З метою недопущення поширення умовної надзвичайної ситуації та рятування людей, на місці події було забезпечено надійний зв'язок за каналами УКХ радіозвязку, відомчої ІР-телефонії та відеоконференцзв’язку з Оперативно-координаційним центром Головного управління, здійснено координацію дій сил та засобів, які можуть залучатись до проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, а також організовано взаємодію з оперативними групами органів місцевого самоврядування, Національної поліції, спеціалізованих служб цивільного захисту та Головного управління ДСНС України у Донецькій області для рятування людей, які потрапляють в зону хімічного зараження, та ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

У Львівській області 2 березня самбірські рятувальники провели пожежно-тактичне навчання у Самбірській районній лікарні "Хоспіс". Навчання відбулися у кілька етапів. Перший з них передбачав гасіння умовної пожежі в лікарні. Рятувальники евакуювали людей, що опинилися в задимленому приміщенні. Працюючи в апаратах захисту органів дихання та зору у складі ланки газодимозахисної служби, вогнеборці вивели на свіже повітря всіх потерпілих, здійснили розвідку пожежі, та успішно ліквідували умовну пожежу. Приміщення лікарні ще раз перевірили на наявність потерпілих. По завершенню усіх робіт оголосили ліквідацію пожежі. Наступним етапом надзвичайники розповіли працівникам медичного закладу про першочергові дії в разі виникнення пожежі на об’єкті, про правильність і важливість використання первинних засобів пожежогасіння.

Того ж дня на Херсонщині в смт Високопілля рятувальники провели тактико-спеціальні навчання на території сонячної електростанції ТОВ «Атлас Енерджі» з гасіння умовної пожежі в електроустановках під напругою. По завершенню навчання вогнеборці провели інструктаж з працівниками сонячної електростанції та роз’яснили правила користування первинними засобами пожежогасіння.

Тактико-спеціальні навчання, тренування, практичні заняття з населенням триватимуть і надалі на всій території країни, адже дають змогу не лише відпрацювати алгоритм дій у разі надзвичайної події, пересвідчитись у надійності рятувального обладнання, а й дозволяють продемонструвати громадянам необхідні дії у разі виникнення тієї чи іншої небезпечної ситуації.

P1137538.JPGP1137646.JPGphoto_2021-03-03_15-10-32 (2).jpgIMG_1516.JPG0-02-05-7afd2c541cb7df3920accee1fcdf018e13d262c9101df45897c78d2e8fb86b6c_607bceb8.jpg


   
Останні новини
13 Квітня09:23 У Маріуполі рятувальники ознайомили вихователів дитячого садочку з правилами пожежної та техногенної безпеки
13 Квітня09:03 ДСНС застерігає: випалювання сухостою — незаконна діяльність, що несе загрозу природному фонду країни, людським життям та оселям!
12 Квітня17:17 На Донеччині з’явилися білборди з портретами загиблих за незалежність України. Серед зображених героїв і рятувальник ДСНС Сергій Горбань
12 Квітня16:42 м. Торецьк: рятувальники нагадали і дорослим, і дітям, як поводитися у разі надзвичайної ситуації
12 Квітня15:26 м. Краматорськ: фахівці ДСНС попереджають про небезпеку пожеж у природних екосистемах
12 Квітня14:14 м. Волноваха: рятувальники навчають громадян правилам безпеки життєдіяльності
12 Квітня12:27 На Донеччині протягом минулого тижня виникла 231 пожежа (ІНФОГРАФІКА)
12 Квітня12:02 м. Краматорськ: рятувальники поглиблюють знання громадян з питань безпеки життєдіяльності
12 Квітня10:39 Рятувальники Донеччини висадили десятки дерев в рамках всесвітньої екологічної акції «Озеленення планети»
12 Квітня09:18 м. Дружківка: рятувальники перевірили АЗС на предмет дотримання правил пожежної та техногенної безпеки
12 Квітня08:10 Рятувальники дбають про добробут дітей, навчаючи їх правилам безпечної життєдіяльності
12 Квітня08:00 На Донеччині рятувальники ДСНС України проводять відновлювальні роботи будинків, пошкоджених в результаті бойових дій (ВІДЕО)
12 Квітня07:50 Закликаємо врятувати життя донечці дніпропетровського рятувальника Олексія Шевчика!
11 Квітня08:23 Збірна футбольна команда ДСНС Донецької та Луганської областей взяла участь у груповому етапі відкритого чемпіонату України з футболу серед команд ліги учасників АТО на "Кубок героїв АТО" 2021 року
10 Квітня09:00 Шановні громадяни! Дотримуйтесь правил пожежної безпеки! Бережіть природу від вогню! (ВІДЕО)
Останні новини