Рятувальники постійно акцентують увагу батьків на тому, що саме від їхньої відповідальності та пильності залежить здоров'я, життя та безпека дітей. Дотримуючись правил пожежної безпеки у побуті ви дбаєте про добробут свого чада. Та чи завжди дорослі зважають на попередження й застереження вогнеборців? Очевидно, що ні, і свідченням цьому є низка надзвичайних подій за участю неповнолітніх, що трапилися днями в різних куточках нашої країни.
Так, 22 січня, у селі Станківці, Миколаївського району, що на Львівщині, в приватному житловому будинку через отруєння чадним газом загинуло 2 особи, одна з них — дитина 2017 року народження. Трагедія трапилася унаслідок використання пічного опалення.
19 січня у Чернівецькій області у м. Герца через порушення правил пожежної безпеки під час експлуатації пічного опалення, виникла пожежа у житловому будинку. Швидкому поширенню вогню сприяло те, що біля печі зберігались дрова. У будинку на той момент перебували мати з дитиною. Коли власниця оселі виявила пожежу, кімната була повністю охоплена вогнем. Жінка з дитиною швидко покинули будівлю. Унаслідок загоряння дитина отруїлась чадним газом, каретою швидкої її забрали до лікарні.
Подібний випадок трапився днями на Полтавщині, де чадним газом отруїлася 13-річна дитина. Малечу одразу привезли до лікарні, наразі, на щастя, її життю нічого не загрожує. Причиною ж отруєння стала несправна газова колонка.
Шановні батьки! З метою недопущення трагічних наслідків та травмування неповнолітніх, рятувальники закликають вас дотримуватися правил пожежної безпеки у побуті, не залишати малолітніх дітей без нагляду та змалечку навчати їх основам безпеки!
Візьміть до уваги такі рекомендації:
не використовуйте для обігріву приміщень несертифіковані та саморобні нагрівальні прилади та газові кухонні плити;
витримуйте відстань від приладів електроопалення до горючих матеріалів і конструкцій;
дотримуйтесь правил пожежної безпеки при використанні індивідуальних систем опалення та систем пічного опалення в будинках;
не залишайте без нагляду у разі виходу з приміщень увімкнені в електромережу нагрівальні прилади, телевізори, праски тощо;
уникайте перевантаження електричних мереж;
тримайте запальнички та сірники у недоступних для дітей місцях;
не заохочуйте та не дозволяйте дітям бавитися із сірниками й запальничками та вважати їх іграшками;
не залишайте малолітніх дітей самих вдома;
дотримуйтеся правил безпечної життєдіяльності, щоб зберегти власне життя та здоров’я, а також вашої дитини.
Пам’ятайте, саме від вас залежить безпека та добробут вашої дитини!