ГоловнаОстанні новини26 Січня, 2021р.
 Версія для друку

Надзвичайники закликають не ризикувати своїм життям та не виходити на тонку кригу!

Опубліковано: 26.01.2021, 08:06

Від початку 2021 року на водних об'єктах України загинуло понад 25 людей. Рятувальники щодня працюють над попередженням виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних із загибеллю людей на водоймах: проводять превентивну роботу з населенням, навчають громадян алгоритму дій у разі потрапляння під кригу. При цьому, для тих, хто знехтує застереженнями надзвичайників, вихід на кригу може обернутися трагедією!

Так, 22 січня у Волинській області рятувальники Любомльського району провели профілактичний рейд серед громадян, нагадавши їм про небезпеки, що можуть очікувати на кризі. ДСНСівці закликали суворо дотримуватись правил безпеки життєдіяльності, роз’яснили алгоритм порятунку людини, яка провалились під лід. До того ж наголосили любителям зимової риболовлі не скупчуватися на одному місці великими групами, не виходити на тонкий лід, а батькам не слід не лишати дітей без нагляду поблизу водойм.

На Вінничині рятувальники м. Тульчин спільно з працівниками поліції також провели інформаційно-роз'яснювальну роботу щодо безпечного перебування людей на кризі. Фахівці ДСНС нагадали громадянам основні правила безпеки взимку та розповіли про способи порятунку людей, які опинилися у полоні крижаної води. Усім присутнім рятувальники роздали інформаційні листівки із застереженнями про те, як поводити себе на кризі, щоб обійшлося без трагічних наслідків та травм.

Водночас в Івано-Франківській області співробітники ДСНС Рогатинського району провели профілактичні бесіди з громадянами, які рибалили на міському озері. Фахівці Служби порятунку вручили їм тематичні пам’ятки про правила безпечної поведінки на льоду, а також про заходи, які необхідно вживати, якщо ви все ж провалилися під кригу.

У Кіровоградській області працівники ДСНС провели профілактичні бесіди з рибалками та перехожими у селищах Компаніївка, Смоліне та у місті Гайвороні, застерігши від необачних вчинків на кризі. Фахівці Служби порятунку наголосили: нехтуючи простими правилами, людина наражає себе на велику небезпеку загинути в крижаній воді. Рятувальники закликали не ризикувати життям, виходячи на підступний лід без засобів порятунку: мотузки, довгої палиці, великих цвяхів тощо. Крім того, варто чітко знати, як поводитись, якщо раптом провалився під кригу, або став свідком нещасного випадку з іншою людиною. Та особливо небезпечно допускати дітей на лід – про це повинні памятати усі батьки.

А на Миколаївщині надзвичайники наочно продемонстрували громадянам як діяти людині, яка провалилась під лід. Під час показового навчання водолаз показав що робити в ситуації, якщо людина провалилася під кригу. Рятувальник зазначив, що головне — не піддаватись паніці й зберігати спокій. Не варто робити різких рухів, слід стабілізувати подих, розкинути руки в сторони й намагатися зачепитися за крайку льоду, додавши тілу горизонтальне положення; наступним кроком є спроба обережно налягти грудьми на край льоду й закинути одну, а потім й іншу ногу на лід. Вибравшись на кригу, слід перекотитись і відповзати у той бік, звідки ви прийшли, повільно переміщаючись до берега.

Шановні громадяни, фахівці Служби порятунку нагадують:

Якщо з вами сталася надзвичайна подія, або ви стали свідком такої, — не зволікайте, телефонуйте до Служби порятунку за номером 101!

27.jpeg


   
Останні новини
6 Березня10:38 м. Торецьк: громадян продовжують навчати правилам безпеки
6 Березня09:15 До дружківських рятувальників завітали на екскурсію школярі
5 Березня15:59 смт Мангуш: фахівці ДСНС продовжують навчати жителів селища правилам безпеки
5 Березня13:53 м. Краматорськ: розповіли про важливість дотримання правил безпеки життєдіяльності
5 Березня13:19 Рятувальниць Донеччини привітали із Міжнародним жіночим днем
5 Березня12:20 м. Костянтинівка: рятувальники продовжують нагадувати жителям про пожежну безпеку у побуті
5 Березня12:02 Увага! На Донеччині очікується погіршення погодних умов!
5 Березня10:40 Рятувальники Головного управління провели відкритий урок щодо мінної безпеки серед учнів Тополинської ЗОШ (ВІДЕО)
5 Березня08:30 На Донеччині завершилась атестація рятувальників підпорядкованих аварійно-рятувальних служб Головного управління (ВІДЕО)
4 Березня17:26 На Донеччині рятувальники обговорили питання щодо організації заходів державного нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки
4 Березня16:22 На Донеччині психологиня Аварійно-рятувального загону спеціального призначення провела тренінг з водолазами
4 Березня15:17 Рятувальники закликають громадян не провокувати пожежі в екосистемах!
4 Березня14:46 У Маріуполі рятувальники продовжують роз’яснювати місцевим жителям правила безпеки життєдіяльності
4 Березня12:36 ДСНС продовжує перевіряти стан протипожежної безпеки на об'єктах із розміщенням людей
4 Березня12:17 Рятувальники продовжують проводити профілактичні бесіди з мешканцями Донеччини
Останні новини