ГоловнаОстанні новини5 Грудня, 2020р.
 Версія для друку

Фахівці Служби порятунку закликають громадян дотримуватися правил безпеки у побуті під час опалювального сезону!

Опубліковано: 05.12.2020, 09:04

Пожежі у побуті, на жаль, явище нерідкісне. Через власну недбалість та нехтування елементарними протипожежними правилами, громадяни наражають на небезпеку власне життя та здоров’я, а також свою оселю і майно. Найстрашніше, що через безвідповідальність однієї людини можуть постраждати інші – члени родини, сусіди або ж співмешканці багатоквартирного будинку.

Особливої актуальності ця проблема набуває в осінньо-зимовий період, коли для обігріву помешкань громадяни застосовують пічне опалення, каміни та електричні прилади.

Аби запобігти виникненню надзвичайних подій через пожежі, вогнеборці здійснюють превентивну роботу в житловому секторі.

Так, на Одещині на напередодні вихідних днів болградські рятувальники  відвідали приватний житловий сектор м. Болград та вручили їм пам'ятки щодо вимог правил пожежної безпеки. Водночас рятувальники Кодимщини провели подворові обходи у приватному секторі в м. Кодима. Також, в м. Рені рятувальники звернули увагу мешканців на дотримання вимог правил користування пічним опаленням. Крім того рятувальники розмістили профілактичні листівки у місцях масового перебування людей на ринках, автостанціях, торговельних закладах, щоб довести до свідомості кожного громадянина небезпеку, яку приховує порушення елементарних правил пожежної безпеки у побуті.

4 грудня на Херсонщині новоронцовські рятувальники провели профілактичний рейд щодо дотримання пожежної безпеки в побуті. Під час спілкування з громадянами рятувальники нагадали основні правила пожежної безпеки, зокрема, що забороняється користуватись саморобними нагрівальними приладами; перевантажувати електромережу одночасним ввімкненням великої кількості електроприладів в одну розетку; палити у ліжку; залишати малолітніх дітей без нагляду.

Водночас вогнеборці Донеччини провели профілактичний рейд серед мешканців приватного сектору міста Покровськ. Під час заходу фахівці ДСНС нагадали громадянам про обов’язкове та неухильне дотримання правил пожежної безпеки під час експлуатації пічного опалення, користування електроприладами та газовим обладнанням. Співробітники Служби порятунку ознайомили співрозмовників зі статистикою виникнення пожеж у житловому секторі та назвали основні причини їх виникнення. Громадян закликали відповідально ставитись до власної безпеки та не забувати про елементарні заходи безпеки. У тому числі, регулярно спілкуватись на дану тематику з дітьми, адже нерідко дитячі пустощі можуть стати причиною надзвичайних ситуацій.

Подібну превентивну роботу провели вогнеборці в Луганській області. Для запобігання пожежам та іншим надзвичайним ситуаціям, загибелі та травмуванню на них людей, надзвичайники пройшли з рейдом вулицями смт Станиця Луганська та провели роз’яснювальну роботу серед мешканців. Фахівці ДСНС області нагадали громадянам основні правила пожежної безпеки в опалювальний період та навели приклади, коли людська недбалість і нехтування елементарними заходами безпеки призводили до фатальних наслідків. Всім своїм співрозмовникам рятувальники роздали тематичні пам’ятки.

У свою чергу, 4 грудня надзвичайники Кіровоградської області  провели роз’яснювальну роботу у м. Світловодськ. Вогнеборці переконували громадян у тому, що їхнє життя, здоров’я та добробут залежать від суворого дотримання правил безпеки у повсякденному житті. Рятувальники наголосили, що не завадить зайвий раз упевнитись у справності побутових електричних мереж та приладів, газового обладнання, вентиляційних систем, перевірити, чи сірники та легкозаймисті речовини надійно сховані від малюків, не користуватись печами і грубами, у яких є тріщини, не курити в ліжку. Важливо вчасно проводити сервісне обслуговування побутової техніки, причому робити це у спеціалізованих сервісних центрах.

Шановні громадяни! Аби уникнути трагедії, спричиненої пожежею  в оселі,  будьте вкрай обережними, дбайте про належний протипожежний стан власних помешкань, а саме:

 

При виникненні пожежі чи надзвичайної ситуації негайно викликайте Службу порятунку за номером «101»!


   
Останні новини
25 Січня17:40 м. Слов’янськ: представники Служби порятунку звертають увагу громадян на необхідність дотримуватися правил пожежної безпеки
25 Січня16:24 На Донеччині фахівці ДСНС наголошують на необхідності дотримуватися правил пожежної безпеки
25 Січня15:34 м. Світлодарськ: фахівці Служби порятунку нагадують основні правила безпеки життєдіяльності
25 Січня14:09 м. Краматорськ: фахівці Служби порятунку попереджають про небезпеку ігнорування правил мінної безпеки
25 Січня13:18 Увага! Попередження про пориви вітру в Україні
25 Січня12:03 Покровські рятувальники попередили громадян про небезпеку виходити на кригу у період відлиги
25 Січня11:09 На Донеччині протягом минулого тижня виникло 54 пожежі (ІНФОГРАФІКА)
25 Січня10:48 На Донеччині рятувальники в черговий раз нагадали громадянам, як уникнути пожеж у побуті
25 Січня09:43 м. Вугледар: фахівці Служби порятунку нагадали громадянам правила безпечного користування електроприладами
25 Січня08:11 Пожежі у побуті призводять до травмування та смертельних випадків за участю дітей
25 Січня08:06 Надзвичайники закликають не ризикувати своїм життям та не виходити на тонку кригу!
24 Січня14:34 смт Курдюмівка: рятувальники здійснили підвоз води
24 Січня10:00 Рятувальники Донеччини вшанували пам'ять загиблих під час обстрілу МКР "Східний" у Маріуполі (ВІДЕО)
23 Січня08:37 Щодня в житловому секторі на пожежах гинуть люди — рятувальники просять не ігнорувати правила пожежної безпеки!
23 Січня08:35 В Україні продовжують роботу пункти обігріву для населення
Останні новини