Рятувальники завжди попереджають про те, що відсутність елементарного батьківського нагляду може коштувати дитині життя. Під час тривалих літніх канікул вони частіше залишаються самі і шукають розваг біля водойм, у покинутих будівлях чи у недобудовах, а також в інших небезпечних місцях. Саме тому фахівці Служби порятунку вкотре нагадують про наслідки ігнорування дорослими правил безпеки під час дитячого дозвілля. Наслідки, на жаль, не змушують себе довго чекати.
Зокрема, днями на ставку у с. Вишневе Софіївського району Дніпропетровщини, під час купання потонув хлопчик 2013 року народження.
Вдалося уникнути нещастя 6 серпня на р. Південний Буг в м. Вінниця, де місцеві мешканці врятували та надали першу медичну допомогу хлопчикові 2006 року народження, який почав тонути під час купання.
Цього ж тижня, на території мікрорайону Сонячний Саксаганського району міста Кривий Ріг, з труби під мостом рятувальники знімали 14-річного хлопчика, який виліз на двометрову висоту та самостійно спуститися не зміг.
Крім того, надзвичайна подія може статися з дитиною навіть на очах у батьків.
Так, днями небезпечна пригода трапилася на вул. Бузника Заводського району м. Миколаєва, де 4-річний хлопчик відпочивав на подвір'ї з мамою та сестрою. В якусь мить, граючись, він потрапив головою між дерев'яних конструкцій лавочки, після чого застряг. Рятувальники, які прибули на місце, за допомогою гідравлічного інструменту вивільнили хлопчика та поспілкувались з присутніми щодо дотримання правил безпеки під час відпочинку.
Тож, для того, щоб нагадати дорослим про наслідки неналежного догляду за дозвіллям власних дітей, Державна служба України з надзвичайних ситуацій посилює профілактичну роботу серед населення та закликає батьків не наражати малечу на небезпеку під час канікул!
Шановні батьки!
Якщо ви залишаєте дитину вдома саму, переконайтеся що всі наявні в помешканні електроприлади та газове обладнання знаходяться у справному стані, а сірники сховані у недоступному місці;
Не залишайте дітей вдома самих, якщо вони не здатні самостійно вирішити проблеми, які можуть виникнути;
Вирушаючи на відпочинок до водойми або на природу слідкуйте за тим, щоб малеча не залишалась без нагляду;
Слідкуйте за тим, щоб малолітні діти не відвідували самостійно місцеві ставки, річки, покинуті будівлі;
Виховуйте у дитини свідоме ставлення до правил безпеки життєдіяльності!
Пам'ятайте, що безпека вашої дитини — це, перш за все, ваша особиста відповідальність!