ГоловнаОстанні новини10 Квітня, 2020р.
 Версія для друку

Відбувся онлайн-брифінг представників ДСНС та МВС щодо ситуації із пожежами у природних екосистемах країни (ВІДЕО)

Опубліковано: 10.04.2020, 08:10

Сьогодні в режимі он-лайн в ДСНС відбувся брифінг представників ДСНС та МВС, під час якого журналістів було поінформовано про ситуацію з пожежами, що  склалася на сьогодні в природних екосистемах на території України. 

Директор департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС Володимир Демчук, зокрема,  поінформував, що протягом останнього тижня у природних екосистемах міста Києва виникло 48 пожеж сухої трави та торфяників, а у прилеглих районах Київської області до міста Києва виникає щодня близько 100 пожеж.

Він також  зауважив, що у порівнянні з минулим роком зафіксовано збільшення кількості пожеж у природних екосистемах на 23%, а їх площа збільшилася на 30%.

«Вже з другої половини березня щоденно у природних екосистемах виникає до 800 пожеж. Для забезпечення їх гасіння щодоби від ДСНС залучається до 3,5 тис. осіб та близько 1 тис. одиниць техніки», - заявив директор Департаменту.

Він також детально зупинився на ситуації в Зоні відчуження, де з 4 квітня силами ДСНС надається допомога підрозділам лісової охорони Зони відчуження щодо гасіння окремих осередків пожеж.

Зокрема, авіацією ДСНС, щоденно у безперервному режимі з 7 години ранку до 20 години здійснюється гасіння пожеж (всього здійснено понад 260 скидів, близько 1 тисячі тон води).

Всього у Зоні відчуження на даний час до проведення робіт залучено понад 310 чол. та 90 од. техніки, із них від ДСНС 225 чол. особового складу та 56 од. техніки, у тому числі 3 літаки та 3 вертольоти.

У свою чергу, директор Українського гідрометеорологічного центру ДСНС України Микола Кульбіда поінформував журналістів  про організацію радіаційного контролю на території держави та прогноз погодних умов, що очікується найближчим часом.

Він зауважив, що нинішня критична ситуація із пожежами в екосистемах почала формуватися ще взимку за відсутності снігового покрову і малої кількості опадів. На сьогоднішній день дефіцит опадів складає 50%, ефективних дощів давно не було.  Як наслідок – трав’яний настил в екосистемах пересушений.

Кульбіда також наголосив, що спеціалісти УкрГідрометцентру постійно моніторять стан забруднення повітря в столиці та радіаційну обстановку

«Синоптичні умови, які склалися в столиці, призводять до перевищення гранично допустимих концентрацій по діоксину азоту, - зауважив він, -  По інших компонентах перевищення не спостерігається».

Метеоролог також повідомив, що перевищень гамма-фону у місті  не відмічається. «Щоденний аналіз на радіоактивні елементи дав від’ємний результат, ніяких відхилень не спостерігається, - наголосив Кульбіда. Він також повідомив, що у другій декаді квітня по Україні очікуються  невеликі та помірні дощі, із кількістю опадів 15-20 мм, і можливо, така зміна погодних умов покращить ситуації з пожежами в екосистемах. Окрім того, з 12 квітня напрямок вітру зміниться з нинішнього північно-західного напрямку (який доносить до  Києва результати горіння трави), на південно-західний, і ситуація із забрудненням повітря дещо покращиться.


   
Останні новини
12 Серпня17:35 м. Курахове: рятувальники проінформували громадян про правила безпеки під час відпочинку на воді
12 Серпня16:20 На Донеччині проходить перевірка закладів оздоровлення та відпочинку дітей
12 Серпня15:25 Увага! На Донеччині очікується погіршення погодних умов!
12 Серпня15:00 На Донеччині рятувальники працюють над попередженням нещасних випадків на воді (ВІДЕО)
12 Серпня13:58 м. Бахмут: рятувальники розповідають громадянам, як не допустити виникнення пожеж
12 Серпня13:00 м. Торецьк: рятувальники спільно із представниками поліції нагадали мешканцям приватного сектору про необхідність дотримуватися правил пожежної безпеки
12 Серпня11:40 Увага! Попередження про надзвичайну пожежну небезпеку на Донеччині
12 Серпня11:30 м. Лиман: рятувальники та лісівники провели спільний профілактичний рейд щодо безпечного відпочинку
12 Серпня10:12 м. Костянтинівка: рятувальники здійснюють комплекс заходів, спрямований на недопущення пожеж у природних екосистемах
12 Серпня09:14 м. Селидове: рятувальники нагадали відвідувачам парку про необхідність дотримуватися правил пожежної безпеки
12 Серпня08:40 На Донеччині рятувальники ДСНС відновлюють житлові будинки у прифронтових населених пунктах (ВІДЕО)
12 Серпня08:10 На Донеччині рятувальники надають допомогу громадянам, які вимушені тимчасово залишатися на КПВВ «Новотроїцьке» (ВІДЕО)
12 Серпня08:05 м. Святогірськ: рятувальники закликали громадян не порушувати правила безпеки життєдіяльності (ВІДЕО)
12 Серпня08:00 На Донеччині запрацював 13-ий Центр безпеки громадян (ВІДЕО)
11 Серпня17:33 м. Покровськ: фахівці ДСНС закликали громадян берегти природу від пожеж
Останні новини