ГоловнаОстанні новини27 Лютого, 2020р.
 Версія для друку

В Україні продовжується робота щодо створення підрозділів місцевої пожежної охорони у громадах

Опубліковано: 27.02.2020, 08:07

В Україні триває робота щодо розбудови системи місцевої пожежної охорони у громадах. Ці заходи спрямовані на забезпечення оперативного реагування на пожежі і стихійні лиха у найвіддаленіших куточках, і разом із місцевою владою до них долучаються і територіальні підрозділи ДСНС.

Зокрема, на Івано-Франківщині, в рамках проекту «Вдосконалення системи цивільного захисту в об’єднаних територіальних громадах», за підтримки програми «U-LEAD з Європою», асоціації добровільних пожежних команд Республіки Польща та ДСНС України, в селі Хімчин Рожнівської об'єднаної територіальної громади відбулося урочисте відкриття добровільної пожежної команди. Відтепер гарантувати безпеку мешканців будуть 12 добровольців на пожежному автомобілі. На території Косівщини наразі, окрім 2 пожежно-рятувальних підрозділів ДСНС, для покращення забезпечення пожежної безпеки району додатково створено 6 підрозділів місцевої пожежної охорони, зокрема, у селах Рожнів та Кобаки Рожнівської обєднаної територіальної громади, в селі Космач Космацької об’єднаної територіальної громади, селищах Кути, селах Пістинь та Яворів, а також 3 підрозділи добровільної пожежної охорони в селищі Кути та селі Прокурава Космацької ОТГ та в селі Хімчин Рожнівської ОТГ.

Крім того, у Балтському районі Одеської області також відбулося урочисте відкриття добровільної пожежної команди в с. Піщана. Функціонування пожежної команди на території Піщанської сільської ради дозволить мінімізувати час перебування вогнеборців у дорозі, що збереже життя та майно мешканців навколишніх сіл даної сільської ради. Найближчий пожежно-рятувальний підрозділ ДСНС від села знаходиться у м. Балта за 25 км. На чергуванні перебуватиме 3 працівники особового складу, які зможуть оперативно виїхати за викликом. Також у користуванні пожежної команди знаходиться одна одиниця техніки.

Також фахівці ДСНС України регулярно здійснюють перевірку оперативної готовності місцевих пожежних команд та проводять навчання для вогнеборців-добровольців.

Так, днями представники Управління ДСНС України у Чернівецькій області зі своїми польськими колегами обговорили напрямки співпраці щодо організації добровільного пожежного руху в Україні. З цією метою на Буковину завітав Марек Ковальські – координатор проекту «Покращення системи цивільного захисту в об’єднаних територіальних громадах України», представник Асоціації добровільних пожежних команд Республіки Польщі. На зустрічі, яка пройшла в обласному Управлінні ДСНС, йшлося про організацію місцевих пожежно-рятувальних підрозділів у Мамаївській та Великокучурівській об’єднаних територіальних громадах. Саме там буде відібрано по 12 добровольців-вогнеборців, котрі у подальшому зможуть пройти навчання пожежній справі. Окремі з них разом із представниками місцевої влади матимуть змогу побувати у Польщі та ознайомитись з організацією добровільного пожежного руху в сусідній країні, опанувати сучасні європейські стандарти щодо організації заходів цивільного захисту в громадах.

Загалом, подібна робота проводиться у всіх регіонах для того, щоб забезпечити достатній рівень безпеки населення у найвіддаленіших куточках України.


   
Останні новини
10 Квітня12:06 м. Краматорськ: рятувальники нагадують громадянам, як не допустити виникнення пожеж у природних екосистемах
10 Квітня10:20 м. Маріуполь: рятувальники здійснили дезінфекцію приміщень та прилеглої території Храму святого рівноапостольного князя Володимир
10 Квітня08:10 Відбувся онлайн-брифінг представників ДСНС та МВС щодо ситуації із пожежами у природних екосистемах країни (ВІДЕО)
10 Квітня08:05 Рятувальники Донеччини вшанували пам'ять загиблого піротехніка Олега Бойцова (ВІДЕО)
10 Квітня08:00 Рятувальники Донеччини взяли участь у брифінгу Донецької обласної державної адміністрації (ВІДЕО)
9 Квітня16:40 Рятувальники Донеччини закликають громадян не провокувати пожежі в екосистем
9 Квітня10:52 На Донеччині триває комплексна робота, спрямована на протидію поширенню коронавірусної інфекції (ВІДЕО)
9 Квітня08:20 Адміністративні послуги ДСНС будуть надаватися з урахуванням обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби
9 Квітня08:00 Річниця загибелі піротехніка Олега Бойцова
8 Квітня16:05 Рятувальники Донеччини продовжують здійснювати комплекс протиепідемічних заходів
8 Квітня14:30 Відповідальність рятує життя! Рятувальники Донеччини закликають громадян дотримуватися режиму карантину
8 Квітня11:09 м. Лиман: рятувальники здійснили дезінфекцію під’їздів 22 багатоповерхових житлових будинків
8 Квітня08:14 Україна передала Італії гуманітарну допомогу для боротьби із коронавірусом
8 Квітня07:55 Увага! Попередження про заморозки на Донеччині
7 Квітня11:40 Рятувальники Донеччини закликають громадян не провокувати пожежі у природних екосистемах!
Останні новини