ГоловнаОстанні новини21 Березня, 2019р.
 Версія для друку

На Донеччині під час брифінгу рятувальники розповіли, як не допустити виникнення пожежі

Опубліковано: 21.03.2019, 12:54

21 березня співробітники 12-го Державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Донецькій області провели зустріч із представниками місцевих ЗМІ з питань пожежної безпеки в побуті.

Під час зустрічі з представниками ЗМІ рятувальники нагадали про сумну статистику. Зокрема, з початку 2019 року на території міста Краматорськ - 51 пожежа, збиток від яких склав близько 3 млн. грн.,  внаслідок яких загинуло  3 особи, одержали травми 2 особи, врятовано — 3 особи. Основні причини пожеж: необорежне поводження з вогнем — 25, порушення правил пожежної безпеки при експлуатації електроустановок, коротке замикання електромереж — 15.

Зазвичай, причиною виникнення пожеж у помешканнях є нехтування громадянами елементарними правилами пожежної та, в першу чергу, власної безпеки. Паління у ліжку в стані алкогольного сп’яніння, перенавантаження або несправність електромережі часто призводять до пожеж у побуті. Крім того, часто для обігріву власних помешкань люди використовують саморобні або несертифіковані електрообігрівачі, а також порушують правила експлуатації пічного опалення.

Із загальної кількості пожеж, у побуті сталася 21 пожежа. Основні причини: необрежене поводження з вогнем – 11; порушення правил пожежної безпеки при експлуатації електроустановок – 6; порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення – 3; підпал – 1.

Також рятувальники звернули увагу на актуальну проблему пожеж в екосистемах. Навесні значно збільшується кількість займань залишків сухої рослинності. Більшість з них трапляється через порушення громадянами правил пожежної безпеки. У зв’язку з цим фахівці ДСНС зауважують, що за підпал трави передбачена адміністративна, а у деяких випадках і кримінальна відповідальність.

Під час брифінгу співробітники ДПРЗ-12 ознайомили медійників з заходами, які вживають з метою запобігання виникнення пожеж та загибелі людей.

Але, не зважаючи на всі превентивні заходи, які проводяться краматорськими рятувальниками, суттєво зменшити кількість пожеж та зменшити загиблих осіб на пожежах не вдається. У зв’язку з цим фахівці ДСНС звертаються до громадян з проханням  дотримувались основних правил пожежної безпеки та роз’яснювати їх  своїм друзям, родичам та дітям, оскільки основні заходи пожежної безпеки не складні та не вимагають великих матеріальних витрат. Скільки рятувальники не попереджують, поки самі громадяни не зрозуміють ступінь відповідальності та наслідки, які можуть бути від пожежі, суттєво зменшити кількість пожеж буде дуже важко. А долучення ЗМІ допомагає охопити якомога більшу кількість населення та попередити виникнення пожеж.

 1.JPG 2.JPG

3.jpg 4.jpg

ГУ ДСНС України у Донецькій області


   
Останні новини
25 Червня16:48 смт Черкаське: рятувальники надали методичні та практичну допомогу Черкаському Центру безпеки громадян
25 Червня15:26 м. Курахове: рятувальники вчили персонал та відвідувачів санаторію-профілакторію «Курахівський» діям при пожежі
25 Червня14:19 Рятувальники провели навчальну евакуацію на базі «Станції переливання крові м. Краматорськ»
25 Червня13:10 смт Мангуш: рятувальники розповіли, що робити у разі виявлення вибухонебезпечних предметів
25 Червня12:03 Рятувальники Донеччини дбають про збереження врожаю 2019 року (ВІДЕО)
25 Червня11:19 м. Волноваха: рятувальники вкотре нагадали про небезпеку нехтування правилами пожежної безпеки
25 Червня10:19 Рятувальники ДСНС дбають про збереження врожаю
25 Червня10:00 м. Покровськ: рятувальники нагадують основні правила безпеки на воді
25 Червня09:05 м. Селидове: рятувальники нагадали мешканцям багатоквартирних будинків правила пожежної безпеки
25 Червня09:00 Увага! Попередження про високий рівень пожежної небезпеки на Донеччині
25 Червня08:18 Рятувальники ДСНС вже відновили 226 житлових будинки, що постраждали в результаті обстрілів
24 Червня17:29 Добропільський район: рятувальники на сторожі врожаю 2019 року
24 Червня16:14 м. Краматорськ: рятувальники вчили медиків, як діяти при пожежі
24 Червня15:00 смт Олександрівка: рятувальники нагадали алгоритм дій при виявленні вибухонебезпечного предмету
24 Червня13:56 м. Костянтинівка: фахівці Служби порятунку пояснили громадянам, як не допустити виникнення пожежі
Останні новини