Центри безпеки

Центр безпеки – об’єкт інфраструктури громади, в якому можуть розміщуватися декілька служб, що забезпечують безпеку життєдіяльності населення (пожежно-рятувальний підрозділ з диспетчерським пунктом громади, підрозділ медичної допомоги, поліцейська станція (поліцейський громади).

Головною метою створення центрів безпеки є забезпечення доступності публічних послуг, що надаються населенню територіальних громад – передусім забезпечення захисту населення і територій від пожеж та надзвичайних ситуацій, а також дотримання громадської безпеки.

Центр безпеки спрямований на задоволення потреб громади у комплексному забезпеченні безпеки – як у сфері цивільного захисту, так і у сфері громадського порядку. Такий центр є опорним і координаційним щодо інших місцевих та добровільних пожежно-рятувальних підрозділів громади, якщо вони у цій громаді є.

На сьогодні в державі утворено та функціонує 37 Центрів безпеки:

(Донецька – 16, Полтавська – 4, Дніпропетровська, Івано-Франківська – по 3, Вінницька, Рівненська, Черкаська – по 2, Закарпатська, Одеська, Херсонська, Хмельницька та Чернівецька – по 1).

На теперішній час в Донецькій області побудовано та відкрито 16 Центрів безпеки на території Лиманської, Миколаївської, Сіверської, Соледарської, Білозерської, Святогірської, Новогродівської міських, Черкаської, Новодонецької селищних, Шахівської, Андріївської, Іллінівської, Хлібодарівської сільських територіальних громадах, а також на території Сартанської, Ольгинської та Очеретинської військово-цивільних адміністрацій.


Крім того, на території Донецької області протягом 2022 — 2024 років передбачено будівництво ще 16 Центрів безпеки у 14 територіальних громадах області.